Hakkımızda

Ahşap oyuncaklar nesilden nesile geçen ürünlerdir; dededen toruna geçen bu ürünler eskiyince de değerlidir.Tamamen geri dönüşümlüdür. Ayrıca marangoz (kereste, odun vb.) artıklarından da ahşap oyuncak yapmak mümkündür. Özellikle ahşap oyuncak yapımı için ağaç kesmeye gerek yoktur. Budanmış ağaçlardan ve doğanın dengesini bozmadan kesilen ağaçlardan da ahşap oyuncak yapılır.Ahşabın sıcaklığını, ahşap oyuncağın dokusunu hissetmek, elinde tutmak değer verdiğimiz ahşap oyuncağın kaynağına, yani ağaca, doğaya değer vermemize sebep olur. Her şeyin bir kaynağının, dönüşümünün olduğunu çocuğa aktarmak için bir araçtır.Ahşap oyuncak aynı zamanda evde çocuğunuzun odasına koyabileceğiniz, işyerinde masanızın üzerinde kullanabileceğiniz nesnelerdir, görünümü güzel hatta bir tür sanat eseridir..

Oyuncaklar, zekayı,hayal gücünü,duyguları geliştiren,bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimi destekleyen materyallerdir.Çocukların simgeleri kullanma,algılama,yeni kavramlar oluşturma gibi bilişsel becerilerin gelişimini desteklemektedir.

Günümüzde artık her oyuncak neredeyse plastik kanserojen olma ihtimali olan oyuncaklar oldu,onların zararlarından korunmak için ahşap oyuncakların çok faydalı olduğunu biliyoruz ve minik elleri ahşap oyuncaklarla buluşturuyoruz.

Ahşap oyuncaklar başlangıçta biçimleri algılama daha sonra da çocuklarımıza renk karışımları hakkında da bilgi verir..